Güçlü Hafıza – Ahmet YILDIZ

Merhaba,

Artık kitap tanıtım yazıları da yazmak istiyorum ve Güçlü Hafıza benim ilk seçtiğim kitap. Ahmet Yıldız’ın eseri. Kitabın kategorisi kişisel gelişime giriyor. Normalde çok fazla kişisel gelişim kitabı okumama rağmen çoğunu gereksiz bulurum. Çünkü çoğu bize ”İnan başaracaksın!” demekten başka bir şey yapmaz. Aslında haklı olabilirler ancak herkesin ruh hali farklı ve sorunları da farklı. Bu yüzden bir kalıba inanmanın kötü olacağı düşüncesindeyim. En azından bize nasıl başarılı olunacağını inanmak dışında başka şeylerde söylese güzel olabilirdi.

Güçlü Hafıza

İşte Güçlü Hafıza kitabı tamda burada devreye giriyor!

Bu kitap çok fazla motivasyon kaynağı içermiyor. Bize daha çok hafızamızın nasıl kullanabileceğimizi öğretmeyi amaçlamış ve basit anlaşılır örneklerle de çok başarılı bir kitap olmuş. Hatta bazı taktikleri çok beğendiğimi söyleyebilirim ve günlük okul hayatımda da uyguluyorum. Bu taktiklerden birkaçını ileri ki yazılarımda sizinle de paylaşacağım.

Kitapta genelde bilimsel bilgiler var ve buda bizim kitaba inanmamızı sağlıyor. Aslında en önemli motivasyon kaynaklarından bir tanesi çünkü eğer bu kitabın işe yarayacağına inanmasaydık büyük ihtimalle yapılan tekniklerde başarısız olacaktık!

Yalnız şunu söylemek isterim bu kitabın işe yarayacağına inandınız diyelim. Ama buradaki taktikleri pratik etmeden asla günlük hayatta kullanamazsınız ki! Ben şöyle yapmıştım. Öncelikle benim en çok işime yarayan birkaç taktik bulup sürekli olarak pratik yapmıştım ve günlük monoton ders çalışmamdan kurtulmuştum. Sizin de öyle yapmanız gerekiyor.

GÜÇLÜ HAFIZA KİTABI HAYATIMA NE KATTI?

  • Öncelikle Tarih dersimde benim açımdan çok faydalı oldu.
  • Anatomi ve Edebiyat dersimde de sıkça kullandım.
  • Ancak günlük hayatta çok fazla işime yaramadı. Bunun sebebi ise günlük hayat için çok fazla pratik yapmamış olmamdan kaynaklanıyor. Aslında markete giderken listeyi akılda tutacak çok güzel taktikler var. 🙂

Umarım sizde okur beğenirsiniz. Bundan sonra kitap tavsiyeleri yazılarımızda bolca gelecek. Böyle güzel bir eseri bizlere verdiği için Ahmet YILDIZ’A teşekkürler. 🙂

Güçlü Hafıza Arka Yazı

Yorum YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 2 =