Present Continuous Tense Test

present continuous tense test

Normalde dil öğrenmek için test çözmek kesinlikle iyi bir yöntem değildir. Ancak dil eğitiminden öte İngilizce’nin sınav boyutu da var. Yani birçok kişi bu dili akıcı bir şekilde kullanmaktan çok yds tarzı sınavlarda yeterli notu alabilmek için çalışıyor.  Present continuous tense test bu durumda işinize yarabilir. Ayrıca birçok kişiye temel gramer bilgisini kavramda da yine bu konuda çözülecek test fayda sağlayacaktır. Am, is, are şeklinde 3 tane yardımcı fiilinin olması  present continuous tense için test çözmenin mantıklı olmasına neden oluyor.

Present continuous tense test soruları ile bu konudaki gramer eksiğinizi kapatabilirsiniz. Ne kadar çok soru çözerseniz de o kadar başarılı olur ve o kadar az hata yaparsınız. Zaten İngilizce için çok vakit harcamak da öğrenmenin esas yoludur. Şimdi size desek ki bol bol dinleyin ve kitap okuyun bunu hepiniz yapamazsınız. Kitap okumaktan, kelime ezberlemekten sıkıldığınız zaman sınav mantığında bir test çözmeniz işinizi kolaylaştıracak ve ders çalışmanıza renk katacaktır. Ayrıca çok tekrar yapmak da hatalarınızı azaltacaktır. Sözü çok uzatmadan  present continuous tense testine geçelim.

Aşağıdaki cümlelerde fiili doğru formda yerleştirin. İlk cümledeki örneğin aynısını diğer cümleler için de yapmaya çalışın.

Ahmet ….. (read) a nice book. Ahmet is reading a nice book.

What ….. (you do) today?

I ….. (go) to school.

You and I ….. (work) together.

He ….. (not listen) the music.

Jack ….. (not smoke) right now.

Alper ….. (not tell) anybody.

Yukarıdaki örnekleri yaptıysanız şimdi de kelimeleri doğru sıraya koyarak uygun bir dizilim elde etmeye çalışın. İlk örnekte gösterilen durumu diğer özellikler için de tamamlayın.

Looking/he/his/glasses/for/is. He is looking for his glasses.

Am/going/school/to/I.

He/still/not/working/is.

Are/good/feeling/we.

When?/he/leaving/is.

Walking/is not/John/now.

What?/you/to/happy/be/doing/for.

Bu örnekleri de yaparsanız present continuous tense test açısından bir şeyler yapmış olursunuz. Eğer bu örnekler yeterli gelmezse internette daha fazla test arayabilirsiniz.

Tags:,

Yorum YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − one =