Simple Continuous Tense

Simple continuous tenseİngilizce’deki şimdiki zamana karşılık gelen tenselerin en çok bilinenleri simple present tense ve present continuous tense şeklinde iki tanedir. Ancak bu tenseleri karıştıranlar için simple continuous tense şeklinde bir ifade kullanmaktadır. Aslına bakarsanız  simple continuous tense diye bir gramer konusu da yoktur. Burada kast edilen diğer iki zamandır. Belki de insanlar bu ikisini birleştirip acaba böyle bir şey var mı diye merak etmektedirler.  Simple continuous tense olmamasına rağmen continuous tensi öğrenmemiz gerekir. Aksi taktirde şimdiki zaman ve geniş zamanı tam anlayamayız.

Simple continuous tense kavramından ziyade konunun oturması için ilgili yazıların linki aşağıdadır. Bu linklerden ihtiyacınız olanına tıklayarak simple continuous tense yerinde doğru doğru bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Simple present tense konu anlatımı

Present continuous tense konu anlatımı

Present continuous tense test

Simple present tense geniş zaman mıdır

Simple present tense örnekler

Yukarıdaki 5 yazıda geçmiş veya gelecek olmayan yani şu anda gerçekleşen ya da zamansız olarak gerçek olan durumları anlatmak için gerekli gramer yapısını alabilirsiniz. Ayrıca var olan örnekler üzerinden de tecrübe edinebilirsiniz. Simple continuous tense diye bir şey olmaması doğru olanı öğrenmeniz için bir engel değildir.

İngilizce’de tense isimlerinden çok zamanların kullanımı esastır. Doğru zamanı doğru yerde kullanırsanız problem yaşamayacaksınız. Önemli olan çok örnek çözerek ve çok tekrar yaparak bu pratiği kazanmanızdır.

Tags:

Yorum YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + two =