Simple Present Tense Zaman Zarfları

Simple present tense zaman zarflarıSimple present tense İngilizce’deki en basit ve en yaygın konudur. Bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Simple present tense konu anlatımı adlı sayfada bu konunun genel hatlarını anlattık zaten. Simple present zaman zarfları sürekli karıştırılan ve merak edilen bir konudur. Bu zarflar bu zamanda çok kullanıldığı için konunun anlaşılması için bunları da bilmek gereklidir. Tabi ki İngilizce öğrenmenin ana yolu yine çok pratik yapmaktan geçmektedir. Ancak yine de basit bir şekilde İngilizce gramere hakim olmak için simple present tense içerisinde geçen zaman zarflarına hakim olmanız gerekir. Bunu yaptığınız taktirde İngilizce sınavlarında daha başarılı olmanız mümkün olacaktır. Çünkü zaman zarfları bir konunun türü hakkında size bilgi vermektedir. Simple present tense zaman zarflarını bilmek size bir cümlenin bu konuya mı ait olmadığı hakkında ipucu verecektir. Böylece İngilizce anlamanız da haliyle gelişecektir.

Simple Presenet Tense Zaman Zarfları Listesi

Usually: Genellikle manasına gelir. Simple present tense için kullanılan en yaygın zaman zarflarından biridir. Örneğin; I usually do my work at the time. Ben genellikle işimi vaktinde yaparım.

Generally: Yine usually gibi genelde manasına gelir. I generally do not eat meet. Ben genelde et yemem.

Often: Sık manasına gelir. Düzenli yapmadığınız fakat çok sık yaptığınız eylemler için kullanılır. I often drink coffee. Ben sıkça kahve içerim.

Always: Daima manasına gelir. Simple present tense için özel bir zarftır. Daima yaptığımız eylemlerde ve alışkanlıklarda kullanılır. I always go to cinema. Ben daima sinemayı giderim.

Rarely: Nadiren manasına gelir. I rarely drink milk. Ben çok seyrek süt içerim.

Never: Asla manasına gelir. I never do that. Ben asla bunu yapmam. Bu zarf aynı zamanda perfect tense içinde de yaygın kullanılır.

Dikkat ettiyseniz simple present tense zaman zarfları genelde özneden hemen sonra kullanılmaktadır. Bu kullanım şart olmamakla birlikte oldukça yaygındır. Bunların dışında şimdi manasına gelen now zaman zarfı da continuous tense için daha yaygın olsa da simple present tense için de kullanılır. Zaten present tense’ler arasında belirgin bir fark olmadığını da daha önce belirtmiştik. Örneğin: I don’t think so now. Şu an sanmam.

Yukarıda bahsettiklerimizin dışında da çeşitli zarflar vardır. Ancak bilmememiz gelerek en temel zaman zarfları bunlardır.

Yorum YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 7 =